Ankieta monitorująca Beneficjenta – (pobierz doc) (pobierz pdf)
2. Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (pobierz) + wykaz zmian (pobierz)
Obowiązek stosowania konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców dotyczy wnioskodawców oraz beneficjentów pomocy i pomocy technicznej, przyznawanej w ramach PROW 2014-2020 w formie refundacji kosztów kwalifikowalnych, tj.:
- Wnioskodawców/Beneficjentów, którzy nie są zobowiązani do stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych – dla wszystkich zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo – finansowym operacji o wartości powyżej 20 tys. zł netto;
- Wnioskodawców/Beneficjentów zobowiązanych do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych – dla wszystkich zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo – finansowym operacji wartości powyżej 20 tys. zł netto i zamówień o wartości poniżej 30 tys. euro oraz dla zamówień wyłączonych spod ustawy o zamówieniach publicznych na podstawie przepisów o zamówieniach sektorowych.
- Wniosek o nadanie uprawnień do Portalu Ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – otwórz
- Instrukcja wypełniania Wniosku o nadanie uprawnień do Portalu Ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – otwórz
Więcej informacji:
Materiały ze szkolenia z zakresu trybu konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach PROW 2014-2020, który zawiera najważniejsze przepisy prawne, informacje jak publikować ogłoszenie, jak zakończyć postępowanie oraz omówione są najważniejsze zapisy umowy o przyznanie pomocy.
- Konkurencyjność – tryb wyboru wykonawców w ramach PROW 2014-2020
- Materiał pomocniczy do wypełnienia wniosku o dostęp do portalu ARMiR: Wniosek_Instrukcja_do_wnioskuARMiR
Wszystkich beneficjentów obowiązuje poinformowanie opinii publicznej o celu operacji i wsparciu operacji z EFRROW poprzez oznaczenie logo UE, sloganem „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” oraz logo PROW 2014-2020.
Beneficjenci, którzy otrzymali punkty w ramach lokalnych kryteriów wyboru za kryterium “Projekt zakłada promocję LGD i LSR” zobowiązani są zamieścić informację o dofinansowaniu ze środków LGD w ramach LSR w formie tablicy o wymiarach min. 30 cm x 50 cm przy każdym obiekcie infrastrukturalnym objętym projektem (logo LGD), a także na stronie internetowej Beneficjenta.
KSIĘGA WIZUALIZACJI wraz z załącznikami znajduje się pod linkiem – pobierz
Logo Stowarzyszenia LGD „Sierpeckie Partnerstwo”
Beneficjent ma obowiązek zamieścić w miejscu łatwo widocznym dla ogółu społeczeństwa przynajmniej jeden plakat (o minimalnym formacie A3) lub tablicę z informacjami na temat projektu, podkreślającymi wsparcie finansowe ze strony Unii gdy całkowite wsparcie publiczne na operację przekracza kwotę 50 tys. euro.
Rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2016/669 z dnia 28 kwietnia 2016 r. zmieniającym rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 808/2014 w odniesieniu do zmiany i treści programów rozwoju obszarów wiejskich, reklamy tych programów i współczynników przeliczeniowych na duże jednostki przeliczeniowe inwentarza zmienione zostały przepisy rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 808/2014 z dnia 17 lipca 2014 r. ustanawiającego zasady stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). W załączniku III do rozporządzenia nr 808/2014 beneficjent miał obowiązek zamieścić plakat lub tablicę informacyjną gdy całkowite wsparcie publiczne na operację przekraczało kwotę 10 tys. euro (część 1 pkt 2.2 lit.b). Od dnia 6 maja 2016 r. jest to kwota 50 tys. euro.
Przypominamy beneficjentom, którzy podpisali już umowy z Urzędem Marszałkowskim, iż chcąc wprowadzić zmiany w tejże umowie, skutkujące podpisaniem aneksu do umowy (np. przesunąć termin złożenia wniosku o płatność) muszą się uprzednio zwrócić do LGD o zaopiniowanie tej zmiany.
Opinia jest wydawana przez LGD po rozpatrzeniu wniosku przez Radę podczas posiedzenia zwołanego niezwłocznie po wpłynięciu przedmiotowego wniosku wraz z jego opisem i uzasadnieniem proponowanych zmian.
Poniżej zamieszczony jest wzór Wniosku o wydanie opinii w sprawie wprowadzenia zmian w umowie o przyznaniu pomocy.
Wniosek o wydanie opinii w sprawie wprowadzenia zmian w umowie o przyznaniu pomocy